شیره خرما طبیعی

شیره خرما طبیعی های‌دیت، یک ماده مقوی حاوی مقدار بالایی از کلسیم، پروتئین، آهن، منیزیم، پتاسیم، منگنز و فیبر و همچنین انواع ویتامین میباشد که باعث افزایش انرژی، شادابی پوست میشود. همچنین باعث تقویت قوای جنسی و عملکرد بهتر دستگاه گوارش میشود. این شیره در درمان بسیاری از بیماریها چون یبوست،کم خونی، پوکی استخوان و چربی خون بسیار مفید و تاثیر گذار میباشد.

شیره خرما طبیعی

شیره خرما طبیعی دارای خواص و فواید بسیاری است که باعث سلامتی بدن می شود. همچنین طعم خوبی دارد که اکثر افراد طرفدار این شیره هستد. در ادامه به فواید این ماده مفید می پردازیم.

تقویت کننده استخوان ها 

به دلیل وجود کلسیم و منیزیم باعث تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان می شود. زیرا کلسیم و منزیزیم نقش مهمی در در سلامت استخوان ها دارد. افرادی که دچار ارتروز،درد های مفصلی،و  التهاب مفاصل هستند مصرف شیره خرما انتخاب بسیار خوبی برای انها است. این محصول یک ماده مفید برای علائم بیماری های مفصلی و روماتیسمی است.

درمان کم خونی

شیره خرما منبع اسید فولیک و اهن می باشد. در شیره خرما ماده دیگری وجود دارد به نام فولات که نقش بسیار مهمی در خون سازی دارد. اگر مصرف منظم شیره خرما داشته باشید می توانید به راحتی این بیماری را درمان کنید. به دلیل وجود اهن در شیره خرما که باعث افزایش گلبول های قرمز می شود کم خونی درمان می شود.

درمان یبوست

فیبر بالایی در این ماده وجود دارد که با کمک به روده ها باعث دفع راحت می شود. همچنین باکتری های مفید روده را افزایش می دهد که باعث بهبود عملکرد گوارش می شود.

رفع خستگی و ضعف

شیره خرما دارای منیزیم و فسفر است که تقویت کننده سلول‌ های عصبی می باشد. شیره ها به دلیل طبع گرمی که دارند باعث انرژی گرفتن بدن و رفع خستگی می شود.

بهبود اعصاب

در شیره خرما ویتامین B بسیاری وجود دارد و این ویتامین به بهبود اعصاب کمک زیادی می کند. مصرف این ماده به صورت منظم باعث رفع ضعف و خستگی و تعادل اعصاب می شود.

رشد مو با شیره خرما طبیعی

افزایش گردش خون زیر پوست موجب تقویت هرچه بیشتر فولیکول‌های مو می‌شود. وجود آهن بسیار در شیره خرما باعث افزایش گردش خون می شود. و این امر  در نهایت به افزایش رشد مو ختم می‌شود.

طریقه مصرف شیره خرما

مصرف شیره خرما برای وعده صبحانه از عادات رایج میان بسیاری از مردم است که بسیار انرژی زاست. همچنین می توان شیره خرما را به عنوان میان وعده هم مصرف کرد و می تواند برای بدن بسیار مفید باشد. بعضی نیز از شیره خرما به جای شکر و شیرین کننده طبیعی در انواع خوراکی ها مثل حلوا، شیرینی و تمام چیزهایی که به شکر نیاز دارد استفاده می کنند. با توجه به اینکه شیره خرما آنتی اکسیدان، مواد مغذی و فیبر هایی که در آن وجود دارد یک جایگزین عالی برای شکر می باشد و باعث می شود از مضرات شکر و بیماری ها در امان بمانید.

رنگ:
رنگ شیره خرما باید شفاف باشد و حتما به طور طبیعی به دست آمده باشد.
اسیدیته:
اسیدیته‌ی شیره‌ی خرما در حدود مجاز 3/1 – 5/0 درصد اسیدیته بر حسب اسید استیک می‌باشد.
PH:
3/4 – 5/3 میزان PH مجاز شیره‌ی خرما می باشد.
خاکستر:
میزان خاکستر موجود در شیره خرما باید حداکثر 5/1 درصد باشد.
مواد جامد محلول در آب:
حدود مجاز میزان مواد جامد محلول در آب (بریکس) در شیره خرما باید 73-67 درصد باشد.

برای تماس با ما روی لینک کلیک کنید.