فواید شیره توت

فواید شیره توت: یک ماده سرشار از آهن و ویتامین میباشد که برای درمان انواع بیماری ها توصیه میشود. قند موجود در شیره توت برای دیابتیها مضر نمیباشد. همچنین آنتی اکسیدانهای موجود در توت سفید خاصیت ضد سرطانی نیز دارند.

موارد مصرف

شیره توت را می توانید به عنوان یه ماده غذایی مفید و جذاب در وعده عصرانه و صبحانه میل کنید. در ضمن از ان برای تزئین شیرینی و حلوا استفاده می شود و می توان در شیرینی پزی به عنوان یک شیرین کننده سالم از ان استفاده کرد. به دلیل طبع گرم بسیار توصیه می شود که با شیر برنج میل شود.

فواید

منبع اهن:  در ترکیباتش پر از اهن است و برای افرادی که دچار فقر اهن و کم خونی هستند بسیار توصیه شده است. مصرف مداوم ان از کمبود اهن پیشگیری می کند و مصرف ان برای زنان بسیار مفید است. شیره خرما و شیره انگور هم به همین مقدار برای کم  خونی و فقر اهن مفید است و از جهات دیگر با هم تفاوت دارند.

مصرف در دوران شیر دهی : شیره توت شیر مادر را غلیظ می کند و برای نوزاد مفید است.

درمان سرفه: برگ و میوه درخت توت برای افرادی که اسم دارند مفید است. و برای بهبود سرفه مفید است.

منبع ویتامین A: مقادیری بالایی ویتامین A در توت وجود دارد که سبب تقویت بینایی و ناخن ها می شود.

انتی اکسیدان: به دلیل وجود مقادیر قابل توجهی از انتی اکسیدان های غلیظ شده با سرطان هم مبارزه می کند.

ویتامین ها: کمبود بعضی از املاح و ویتامین ها در بدن ما باعث بد خلقی و احساس استرس در ما می شود.و ویتامین B تقش مهمی در احساس ارامش ما دارد که شیره توت غنی از ویتامین B است.

انرژی زا: انرزی بالایی دارد و بی حالی و ضعف بدن را برطرفمی کند.

تقویت عمومی بدن:به طور کل باعث افزایش سلامتی و تقویت عمومی بدن می شود. برای سلامتی طحال و کبد مصرف می شود. همچنین سرماخوردگی و انفولاتزا را بهبود می بخشد. باعث افزایش انرژی و تقویت حافظه می شود.و از دیگر خواص ان تصفیه کننده خون است.

برای تماس با ما روی لینک کلیک کنید.