شیره انگور

شیره انگور های‌دیت، که از انگور گرفته می شود، که یک ماده فوق العاده مقوی و انرژی زا میباشد که حاوی انواع مواد معدنی و ویتامینهای گوناگون است و مصرف آن برای تقویت بدن مفید است. ویتامین های ث، ب، ا بدن را تامین می کند. طبیعت ان گرم و تر است .از خوردن ان نباید در فصل پاییز غافل شد.

یکی از خواص شیره انگور این است که باعث بازکنندگی گرفتگی ها می شود. اثر ضدالتهابی در ناحیه حلق دارد، به همین دلیل اشخاصی که به خصوص در فصول سرد سال مثل پاییز دچار التهاب حلق می شوند و زیاد سرفه می کنند، توصیه می شود که از غرغره شیره انگور با آب استفاده کنند. برای به هم ریختگی ها و بیماری های روحی بسیار مفید است مانند افسردگی، تپش قلب، صرع و …

خواص غذایی

بنیه بدن را تقویت می کند، انرژی زا خونساز و ضد نفخ است. فصول سرد سال بهترین موقع برای مصرف این ماده است و از بیماری های فصل سرما جلوگیری می کند.از دیگر فواید ان  غلیظ کردن شیر مادر است، و اگر مادری شیر رقیقی داشته باشد بسیار پیشنهاد می شود از شیره انگور استفاده کند. کسانی که بدنشان دچار ضعف عمومی است می توانند ان را همراه با شیر برنج و یا سمنو میل کنند. شیره انگور مرغوب رنگ شفافی دارد و ظاهر خاک الود ندارد.

اگر کم خونی دارید و از ضعف بدن رنج می برید حتما این ماده مغذی را در برنامه غذایی خود جای دهید. شیره انگور وزن بدن را افزایش می دهد و عضله سازی می کند به همبن دلیل ورزشکاران و کسانی که فعالیت بدنی سنگین انجام می دهند همراه با ارده میل می کنند. از دیگر حواص این محصول رفع گرفتگی های بدن است. بهتر است برای جلوگیری از انسداد کبد ان را همراه با سرکه انگور مصرف کنید.

همچنین درمان کننده تپش قلب، کمبود وزن، کهیر، سرع و یرقان و احشا است.این محصول برای افرادی که فشار خون بالا دارند باعث افزایش فشار خون نمی شود اما باعث کاش فشار خون هم نمی شود.

دیگر خواص این محصول

باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و همین باعث جلوگیری از بسیاری از بیماری ها می شود. دلیل تقویت سیستم ایمنی با مصرف شیره اینگور این است که گلبول های سفید خون را افزایش می دهد. در این ماده مفید منیزیم وجود دارد که باعث تعادل کلسیم در رگ ها می شود که خلق و خو را بهبود میابد و باعث ارامش اعصاب نیز می شود.

برخی افراد به دلیل طبع گرم شیره انگور به این گمان اند که برای پوست مفید نیست و ممکن است باعث جوش و اکنه شود. در صورتی این تفکر کاملا اشتباه است این محصول می تواند بافت پوست را ترمیم کند و روند پیری را به تعویق بیندازد. همچنین به دلیل اینکه باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود سرخی پوست را بیشتر می کند و از پوست در برابر اشعه مضر افتاب محافظت می کند.

شیره انگور درکاهش اثرات شیمی درمانی و پیشگیری از سرطان بسیار مفیدمی باشد، همچنین می‌توان به منظور جلوگیری از پیری از ماده مقوی استفاده کرد، تقویت اعصاب، تقویت حافظه، پیشگیری از آلزایمر،  و… نیز از دیگر فواید مصرف شیره انگور است. از فواید شیره انگور موجب باز کنندگی و گرفتگی‌ ها خواهد شد به این دلیل برای جلوگیری از ایجاد انسداد در مجاری کبد مصرف شیره انگور همراه با سرکه انگور توصیه می‌ کنند.

این شیره را با چه چیزی بخوریم ؟

می‌توانید شیره انگور را با آن ترکیب کرده و مصرف کنید. باید مقدار یکسانی از شیره ی انگور و ارده را مخلوط کنید و به عنوان صبحانه یا میان وعده میل کنید اما عموما به عنوان صبحانه میل می شود زیرا به بدن انرژی می دهد.
همچنین می‌توانید شیره انگور را در آب حل کنید و کمی هم زعفران به آن اضافه کنید. سپس این شربت را در یخچال قرار دهید و بعد از خنک شدن می توانید شربت شیره انگور را میل کنید. علاوه بر ان می‌توانید این شیره را جایگزین شکر در حلوا و شیر برنج کنید.

مقدار مصرف

مفدار مصرف شیره برای افراد مختلف متغیر است. مثلا برای کودکان روزانه یک تا سه قاشق چابخوری کافی است اما در بزرگسالان یک تا سه قاشق غذا خوری مناسب است اما به طور کا مقدار مصرف این ماده به سلیقه و ذائقه افراد بستگی دارد. فقط نکته حائذ اهمیت این است که افرادی که طبع گرم دارند و یا دچار دیابت هستند بیش از حد مصرف نکند.

نحوه استفاده ان بستگی به نوع مزاج و طبع بدن شما دارد. برای مثال اگر مزاج شما خشک باشد باید شیره انگور را همراه به مواد غذایی که طبع تر دارد استفاده کنید.

برای تماس با ما روی لینک کلیک کنید.