سس شکلاتی

سس شکلاتی یکی از محصولات پرطرفدار هادیت می باشد که در وعده های مختلف مثل صبحانه، دسر و میان وعده استفاده می شود. کمتر کسی پیدا می شود که شکلات دوست نداشته باشد و اکثر مردم علاقه زیادی به شکلات دارند. خیلی از اوقات این محصول تکمیل کننده بستنی ها، کیک و دسر ها می باشد.
شکلات در سراسر جهان به قدری پرطرفدار می باشد که 7 ژانویه را روز جهانی شکلات نامگذاری کرده اند.

فواید سس شکلات چیست؟

شکلات را از درخت کاکائو بدست می اورند و پس از ان دانه های کاکائو را تخمیر می کنند و شکلات بدست می اید. ترکیبات کاکائو مورد تحقیق قرار گرفته و به این نتیجه رسیدند که از فواید زیادی برخوردار است.
شکلات رسیدن خون به مغز را افزایش می دهد. از سلول های عصبی محافظت می کند. مقاومت انسولین را کاهش می دهد. از دیگر خواصی که شکلات دارد و ممکن بسیار زیاد تاثیر ان را در خودتان و اطرافیانتان ببینید خاصیت ضد افسردگی و شادابی پس از مصرف شکلات است.

بسیاری از افراد پس از مصرف یک نوشیدنی شکلاتی یا هر نوع شکلاتی در روز که حاوی مقدار زیادی پلی فنول هستند احساس آرامش و رضایت داشتند. شکلات باعث می شود ترشح اندورفین در مغز بیشتر شده و باعث می شود افراد احساس خوشحالی و رضایت بیشتری داشته باشند. فلانول مغز، هنگامی که شکلات مصرف می خورید در مناطق مغزی که در یادگیری و حافظه موثر است فعال می شود. همچنین این فلانول ها باعث می شود عملکرد نورون ها بهبود پیدا کند.

 تاثیر باورنکردنی شکلات روی بدن

  • می تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند و روند پیشرفت ان را کند کند.
  • کلسترول بد خون را کاهش می دهد و سبب سالم بودن قلب می شود.
  • فشار خون را کاهش می دهد و گردش خون را اسان می کند.
  • باعث احساس شادی و رفع خستگی می شود.

 

سس شکلاتی

سس شکلاتی سس بسیار خوشمزه ای است که برای خیلی چیز ها از ان استفاده می شود.برای مثال روی شیرینی ها و بستنی ها استفاده می شود تا طعم خوراکی ها خوشمزه تر شود. حتما همه افراد از کودکان گرفته تا بزرگسالان طعم و مزه شکلات را دوست دارند. و همچنین استفاده کردن از این سس داخل دسر و کاپ کیک ها بسیار ترکیب جذابی است. حتی از این محصول جذاب برای تزئین هم استفاده می کنند. و یا روی کیک هایی که در خانه درست می کنید می توان از این سس شکلاتی استفاده کنید تا مزه بهتری داشته باشد .