خواص شیره توت

خواص شیره توت: توت یک ماده سرشار از آهن و ویتامین میباشد که برای درمان کم خونی، شب کوری،بیماریهای گوارشی و تقویت قوای جنسی توصیه میشود. قند موجود در شیره توت برای دیابتیها مضر نمیباشد. همچنین آنتی اکسیدانهای موجود در توت سفید خاصیت ضد سرطانی نیز دارند.

شیره توت طبیعتی گرم و تر دارد. مصرف توت سفید در سهل کردن جریان ادرار نقش دارد. موجب تقویت عملکرد کلیه ها میشود. وجه اشتراک شیره توت های دیت، خرما و انگور در این است که هر سه از کم خونی جلوگیری می کند و درمان می کند. برای کسانی دست و پایشان خواب می رود مفید است. خوان را تصفیه می کند و به دلیل انرژی زایی بالا مصرف ان برای جوانان و نوجوانان بسیار مفید است.

خواص غذایی و درمانی

کاهش استرس و اضطراب: توت به دلیل داشتن ویتامین های گروه B در رفع و کاهش استرس، اضطراب و غم و عصبانیت موثر است. ضعف عمومی بدن را از بین می برد.

درمان یبوست و ادرار اور: به دلیل فیبر موجود در توت، می تواند دستگاه گوارش را پاکسازی کند و باعث درمان یبوست می شود.

کم خونی و فقر اهن: شیره توت سرشار از اهن است و باعث درمان کم خونی می شود. خون سازی را افزایش داده و سبب تصفیه خون می شود.

پیشگیری از سرطان: به دلیل دارا بودن انتی اکسیدان که اسم ان انتوسیانید است از سرطان پیشگیری می کند. با کاهش کلسترول بد خون از بیماری های قلبی عروقی جلوگیری می کند.

شیره توت برای دیابتی ها: مصرف آن برای افراد دیابتی مضر نیست و قند آن موجب چاقی نمی شود. البته این موضوع در شرایطی صدق می کند که شیره توت های دیت صد در صد خالص و بدون هیچ گونه مواد افزودنی باشد پس باید از جای مطمئن خریداری کنید.

در بعضی از کشور ها از توت و شیره ان برای درمان سفیدی مو استفاده می کنند. ویتامین A موجود در شیره توت باعث رشد ناخن و تقویت چشم خواهد شد.

موارد مصرف شیره توت

این ماده غذایی مفید و خوش مزه که شیرین است، معمولا در وعده‌ صبحانه و عصرانه میل می‌شود.
از این محصول می‌توانید برای تهیه حلواها و یا تزیین بسیاری از شیرینی‌ها استفاده می شود.
همچنین می توان شیره توت را به شیر برنج و فرنی هم اضافه کرده سپس میل کنید.
این ترکیب، کاملا اصولی و مقوی می باشد. زیرا با انجام این کار شما طبع سرد شیر برنج را با شیره توت خونسا کرده اید.

برای تماس با ما روی لینک کلیک کنید.