خواص ارده

خواص ارده چیست؟، غذایی انرژی زا است که مصرف میزان متناسب و متعادلی از آن در طول هفته و ماه سبب کاهش کلسترول بد خون و افزایش سطح چربی خوب خون میشود.

ماده ای است که با کوبیدن کنجد بدست می اورده می شود. در صنایع غذایی ارده به عنوان غذایی کامل، مفید و غنی از خاصیت شناخته شده است. اکثر افراد با این ماده اشنایی دارند اما از خواص ان مطلع نیستند.برای تقویت حافظه در کودکان بسیار مفید میباشد. همچنین منبع خوبی برای درمان یبوست میباشد و سرشار از کلسیم است که سبب استحکام و سلامت استخوانها و دندانها میشود. همچنین ارده خاصیت ضد سرطانی دارد.

خواص درمانی

خاصیت کنجد گرم است. به همبن دلیل برای افرادی که سرد مزاج هستند مفید است. توصیه شده است برای بیماری هایی مثل فشار خون بالا،پوکی استخوان، سرفه های شدید، بیماران فلج و ناتوان،درمان کلسترول خون،برطرف کننده ورم مفاصل،یبوست، گرفتگی عضله، کمر درد، پا درد ارده مصرف شود.همچنین به بیمارانی که اختلالات کلیوی یا کبد چرب دارند هم توصیه می شود و در جهت درمان این دو بیماری بسیار کارامد بوده است. مهم ترین قسمت مفید بودن ان برای افرادی که ام اس دارند است به دلیل طبع گرم ان. ارده برای خانم ها بسیار مفید است زیرا سبب پیشگیری از بیماری های رحمی می شود و قاعده اور است.

خواص غذایی

از لحاظ ارزش غذایی کنجد حاوی 25 درصد پروتئین و 50 درصد چربی است به  همین دلیل ارزش غذایی بالایی دارد. لازم است بدانید هر یک قاشق خذا خوری مصرف ارده 14 درصد از کلسیومی که بدن انسان نیاز دارد را تامین می کند. همچنین افرادی که مصرف شیر با مراج شان سازگار نیست و به نوشیدن شیر تمایلی ندارند می توانند با ارده مصرف کنند.

برای اینکه چربی ارده اکسید نشود و به این دلیل که اسید چرب (اشباع نشده) است، باید در جای خنک و خشک نگهداری شود و در معرض نور افتاب قرار نگیرد. ارده کنجد خاصیت انتی اکسیدانی دارد که موجب جلوگیری از بروز سرطان می شود. به دلیل اینکه ارده دارای چربی مفید و طبیعی است از گرفتگی عروق جلوگیری هم می کند و بری حفظ سلامت قلب مفید است. سسامولین و سسامین دو ماده مهم در ترده هستند که از قلب و عروق محافظت می کنند.

برای وزن کم کردن از ارده دو آتیشه  استفاده کنید زیرا مصرف ارده باعث کاهش اشتها می شود. فقط کافی است 30 دقیقه قبل از هر وعده غذایی یک یا دو قاشق میل شود خصوصا وعده صبحانه. ارده بهترین یرطرف کننده نیاز های بدن ما می باشد که می تواند املاح و ویتامین های بدن ما را تامین کند که همین موجب جلوگیری از بسیاری از بیماری ها می شود.

برای تماس با ما روی لینک کلیک کنید.