ایا شیره توت چاق میکند؟

ایا شیره توت چاق میکند؟

ایا شیره توت چاق میکند؟شیره توت کالری بالایی دارد برای مثال یک فنجان توت دارای 60 کالری است. اما درسته که کالری توت بالا است اما مصرف به اندازه ان نه تنها باعث اضافه وزن و چاقی نمی شود بلکه بسیار مفید است و روش مصرف صحیح ان باعث کاهش وزن هم می شود.
برای مثال اگر در وعده صبحانه مصرف شود دیگر لازم نیست نگران کالری بالای شیره توت باشید زیرا اگر در وعده صبحانه مصرف شود انرژی بدنتان برای شروع روز بیشتر می شود و اینکه به طور کل و اصول رژیم غذایی شما در وعده صبحانه ازاد تر از ناهار،شام و میان وعده هستید. به دلیل انرژی که دارد برای کودکان و برای کسانی که ضعیف هستند بسیار کارامد است.

هر یک فنجان توت سفید دارای:

 4/0 درصد چربی و 0/7درصد فیبر

8/9 درصد کربوهیدرات

4/1 درصد پروتئین

شیره توت و کم خونی

توت در مقایسه با دیگر میوه ها که می توان از ان ها شیره گیری کرد، خواص و جایگاه مهمی دارد. اگر شیره توت با شیره های دیگر مانند خرما و انگور ترکیب شود یک مکمل عالی برای درمان کم خونی است به گونه ای که هیچ قرص اهنی نمی تواند جای ان را بگیرد.
توت میوه بسیار پر خاصیتی است که منبع غنی اهن و کلسیم است. از قدیم این میوه را به عنوان درمانی برای کم خونی می شناخته اند.

شیره توت و خواص درمانی ان

این شیره به کسانی که دچار پا درد هستند و درد های روماتیسمی هستند کمک می کند. حاوی فیبر است و می تواند یبوست را درمان کند. مصرف مواد غذایی که دارای فیبر هستند باعث می شود احساس سیری کنید.
به دلیل وجود ویتامین B بی حالی و سستی بدن را درمان می کند. و باعث ارامش و کاهش استرس و اضطراب می شود.
سعی کنید کودکانتان را به مصرف این شیره عادت بدهید زیرا باعث افزایش یادگیری و تقویت حافظه می شود.