ارده

ارده ماده مقوی کاملا طبیعی است و هیچ مواد افزودنی، غیر شیمیایی یا شیمیایی ندارد. طبیعتی گرم و تر دارد و برای افراد سرد مزاج بهترین انتخاب می باشد. بسیار انرژی زا است و برای فصول سرد بهترین غذاست زیرا در این فصول بدن به انرژی بیشتری احتیاج دارد.

ارده کنجد های‌دیت، غذایی انرژی زا است که مصرف میزان متناسب و متعادلی از آن در طول هفته و ماه سبب کاهش کلسترول بد خون و افزایش سطح چربی خوب خون میشود. کنجد برای تقویت حافظه در کودکان بسیار مفید میباشد. کنجد منبع خوبی برای درمان یبوست میباشد و سرشار از کلسیم است که سبب استحکام و سلامت استخوانها و دندانها میشود. همچنین خاصیت ضد سرطانی دارد.

یک غذای کامل برای صبحانه است. زیرا یک منبع ویتامین و مواد معدنی است که بدن به ان نیاز دارد.

ارزش غذایی در 100 گرم ارده

595 کیلوکالری

چربی 53 ٫ 76 g

کربوهیدرات ها 21 ٫ 19 g

آب 3 ٫ 05 g

پروتئین 17 ٫ 00 g

تفاوت میان ارده و حلوارده چیست؟

تفاوت اصلی و عمده هر محصولی با دیگری ترکیبات ان می باشد. ارده و حلواارده هم در ترکیبات با یکدیگر تفاوت دارند. ارده به صورت کاملا ارگانیک می باشد و دارای هیچ افزودنی نمی باشد که از کنجد به دست می اید  و مستقیما به مصرف می رسد. همانطور که می دانید ارده ار اسیاب شدن کنجد به دست می اید.
اما حلواارده، کنجد اسیاب شده به علاوه شکر و شیره خرما یا انگور می باشد که طعمی شیرین و بافت منسجم تری نسبت به ارده دارد. برای حفظ سلامتی خود پیشنهاد می شود مصرف کننده ارده و شیره را با هم مخلوط کرده و مصرف کند.

ویتامین ها و مواد معدنی

ویتامین ب 6 0 ٫ 149 میلی گرم ( 11٪ )

نیاسین (ویتامین ب 3) 5 ٫ 450 میلی گرم ( 36٪ )

پانتوتنیک اسید (ویتامین ب 5) 0 ٫ 693 میلی گرم ( 14٪ )

تیامین (ویتامین ب 1) 1 ٫ 220 میلی گرم ( 94٪ )

ریبوفلاوین (ویتامین ب 2) 0 ٫ 473 میلی گرم ( 32٪ )

ویتامین ب 12 0 ٫ 00 میکروگرم ( 0٪ )

روی 4 ٫ 62 میلی گرم ( 46٪ )

فسفر 732 میلی گرم ( 105٪ )

آهن 8 ٫ 95 میلی گرم ( 72٪ )

کلسیم 426 میلی گرم ( 43٪ )

اگر ارده به صورت متعادل مصرف شود باعث کاهش کلسترول بد خون و باعث افزایش چربی خوب می شود. منبع غنی کلسیم است و باعث سلامت استخوان و دندان و سلامت استخوان ها می شود. تسکین دهنده درد است و منضج زخم های چرکی است.کالری بالایی دارد دیر هضم و چاق کننده است و تقویت کننده نیرو جنسی است.

همچنین برای درمان اختلالات کلیه و کبد هم استفاده می شود و کبد را پاکسازی می کند. دارای انتی اکسیدان است و از سرطان جلوگیری می کند.

برای تماس با ما روی لینک کلیک کنید.